V prodejně nyní možné vyzvednutí jen PŘEDEM UDĚLANÝCH OBJEDNÁVEK!!!
Jak na vykuřování
Často se v kamenné prodejně a emailem ptáte, jak začít s vykuřováním bylin, jaké jsou způsoby, co to přináší a jak použít sílu bylin a ohně.
Proto sem zařazujeme jednoduchý návod na vykuřování, aby jste i jako začátečníci mohli využít sílu rostlinných materiálů pro své potřeby.
Pokud vás vykuřování zaujme a bude se chtít o něm dozvědět více - například něco o historii vykuřování, o vlastnostech jednotlivých bylin, dřev a pryskyřic; jak si namíchat vlastní vykuřovací směs, a další - doporučujeme absolvovat 'Kurz vykuřování' z nabídky našeho obchodu. Tento voňavý seminář vás provede světem základních vykuřovadel, jejich vlastnostmi, určováním typu energií rostliného materiálu, pravidly míchání směsí, a dá vám užitečné rady, jak využít sílu bylin na maximum. Kurz je veden prakticky, nejen teoreticky - na kurzu si 'očicháte' nejběžnější i vzácnější druhy kadidel a namícháte si vlastní vykuřovadlo které si odnesete domů.
Účely použití:
Možnosti působení vykuřovadel mají velmi širokou škálu použití a vlastností, pro které je lze využít. Zejména a v prvé řadě se jedná o funkci energeticko očistnou. Většina vykuřovadel působí všeobecně pozitivně, zvyšuje vibrace, a stahuje negativní energie z prostoru, předmětů či osob. Dále mají funkci ochrannou, harmonizační, uklidňující, nebo naopak povzbuzující. Nemálo vykuřovadel se také používá pro své afrodisiakální účinky, pro schopnost ovlivňovat psychiku, navodit klidný spánek, věštecké sny, vize, prohloubit meditační stavy, nebo dodat člověku pocit štěstí a mnoho dalších účinků, vše závislé od druhu použitého vykuřovadla.
Vykuřování sypkých rostlinných materiálů lze provádět dvěma způsoby:
- pomocí žhavých uhlíků
- pomocí svíčky a sítka
První způsob obnáší použití rozžhaveného uhlíku (běžně se používají rychlozápalné kůli snadnosti rozžhavení), který se umístí do žáruvzdorné nádoby (kovová, keramická, kamenná miska) na vrstvu izolačního materiálu (písek, štěrk, kamínky, sůl), aby nedošlo k rozžhavení a poškození nádoby nebo popálení při manipulaci. Jakmile je uhlík správně rozpálen, nasypeme na něj menší množství vykuřovadla. Vykuřovací materiál je nutno hlídat, a po chvíli obměnit za nový, protože jakmile se začně přepalovat, vydává šptiplavý kouř a silně zapáchá. U jemných materiálů můžeme na uhlík položit kousek alobalu nebo plátek Micca, a vykuřovadlo nasypat až na něj - omezíme tím přepalování. Tento způsob vykuřování je tradiční, ale náročnější - má vyšší spotřebu vykuřovaného materiálu, a také uhlíky jsou cenově méně výhodné než druhý typ vykuřování. Vykuřování na uhlíku dá méně vyniknout vůni pálených kadidel, ale dělá více kouře.
Druhý způsob vyžaduje použití kadidelničky, která se podobá aromalampě, jen mí místo horní mističky sítko. Do vnitřní části kadidelnice vložíme zapálenou čajovou svíčku, a na sítko nasypeme rostlinný materiál, který se začně díky stoupající teplu zahřívat a spalovat. Při vykuřování pryskyřic a jiných kadidel, která se teplem rozpouští, doporučuji na sítko vložit kousek alobalu a materiál vložit na něj - zabráníte tím protečení rozpuštěného kadila skrz sítko, a ušetříte si práci s namáhavým čištěním sítka kadidelnice. Tento způsob vykuřování je modernější, avšak rychlejší, snadnější a pohodlnější než zpsob první. Čajové svíčky jsou za symbolickou cenu, a při totmo způsobu pálení oceníte menší spotřebu vykuřovaného materiálu. Vykuřování na sítku nad svíčkou vytváří méně kouře a kadidlo se lépe a jemněji rozvoní.
Misky a kadidelnice k oběma způsobům vykuřování najdete ve Vykuřovací potřeby
Rostlinný materiál pro vykuřování najdete v kategorii Vykuřovadla - Kadidla
Instruktážní video, jak vykuřovat na uhlíku i nad svíčkou najdete ZDE